Aktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 

Aktualności

II Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu

W dniu 28.05.2017r. odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Podczas tej uroczystości Prezes naszej jednostki otrzymał brązową odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej". Odznakę nadał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

MTB Dukla

W dniu 6 i 7 maja 2017 roku braliśmy udział w zabezpieczeniu wyścigu rowerowego w m. Dukla. Pierwszego dnia trasa przebiegała przez: Iwlę, Chyrową, Myscową, Polany, Hute Polańską, Baranie, Barwinek, Zyndranowa, Ostra, Stasiana, Piotruś, Zawadka Rymanowska, Lubatowa, Jasionka, Cergowa. Drugiego dnia przez Iwlę, Chyrową, Myscową, Polany, Olchowiec, Wilsznia, Smereczne, Mszana, Tylawa, Kamieniołom Lipowica, Dukla  Ciężko było dla zawodników ze względu na rozmokły teren po deszczu. W zabezpieczeniu brały udział jednostki: OSP Tylawa (Land Rover, 4 motocykle i Quad), OSP Iwla, OSP Łęki Dukielskie, OSP Wietrzno, OSP Równe (Quad, Tarpan Honker ), OSP Dukla (Quad, Fiat Dukato, Renault ).

MTB Wietrzno

W dniu 5 maja 2017 roku braliśmy udział w zabezpieczeniu wyścigu rowerowego w m. Wietrzno. Trasa była ciężka dla zawodników ze względu na rozmokły teren po deszczu. Jest to pierwszy dzień wyścigów rowerowych które odbywają się na naszym terenie. Zostały jeszcze dwa dni zmagań. W zabezpieczeniu brały udział jednostki: OSP Tylawa (Land Rover i 2 motocykle), OSP Iwla, OSP Łęki Dukielskie, OSP Wietrzno, OSP Równe (Quad, Tarpan Honker ), OSP Dukla (Quad, Fiat Dukato, Renault ).

Gospodarz zaatakowany przez byki

W dniu 28 kwietnia 2017 roku o godz.16.08 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania PSP w Krośnie do miejscowości Barwinek gdzie stado byków zaatakowało gospodarza. Po przybyciu na miejsce okazało się że osoba jest nieprzytomna i nie daje oznak życia. Po ponad godzinnej reanimacji poszkodowanego nie udało się przywrócić czynności życiowych mężczyzny. W działaniach brały udział: OSP Tylawa, OSP Barwinek, JRG Krosno, 2 karetki Pogotowia, Policja, Prokurator.

Pożar TIRa w m. Nowa Wieś

W dniu 26.04.2017 r. o godz. 17:18 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania KM PSP w Krośnie do pożaru samochodu ciężarowego w miejscowości Nowa Wieś. Na miejscu okazało się że cały samochód objęty jest ogniem. Do działań wyjechał samochód Star 244 Jednostki biorące udział w akcji: - 3 x JRG KROSNO - 2 x OSP KSRG Dukla - OSP KSRG Równe - OSP Tylawa - OSP Barwinek - OSP Jasionka - Policja - Straż Graniczna.

Więcej na: Krosno112(kliknij)

Święta Wielkanocne

Groźny pożar sadzy

W dniu 22 marca 2017 roku o godz. 15.39 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania PSP w Krośnie do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Mszana. Po przybyciu na miejsce okazało się że jest to pożar sadzy w przewodzie kominowym który pod wpływem temperatury rozszczelnił się i zadymieniem objął całe poddasze. Dzięki szybkiej akcji strażaków udało się opanować pożar i ocalić budynek. W działaniach brały udział: OSP Tylawa, OSP Dukla, OSP Równe, JRG Krosno 2x.

Przeczytaj więcej na stronie Krosno112 (kliknij)