Aktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Aktualności

Jazda dla strażaka

W sobotę 8 października 2016 roku nasza jednostka włączyła się do akcji „Ratownicy dla Strażaka”. Nasi druhowie samochodem Land Rover udali się do Krosna na ul. Legionów gdzie odbyła się akcja pomocy dla dh Łukasza z OSP Kopytowa. Podczas akcji uzbierano łącznie ponad 13,5 tys. Złotych. Więcej informacji i zdjęcia na stronach:

http://krosno112.pl/aktualnosci/inne/item/2500-ratownicy-dla-strazaka-uzbierali-ponad-13-5-tys-zlotych

 https://www.youtube.com/watch?v=n07Q_NnfBh0

Podtopienia i zatkany przepust

W dniu 4 października 2016 roku o godz. 15.35zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania PSP w Krośnie do wypompowania wody z piwnicy w budynku mieszkalnym w naszej miejscowości.

Tego samego dnia o godz. 19.30 również zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania PSP w Krośnie do udrożnienia przepustu wodnego przy drodze powiatowej prowadzącej z Tylawy do Mszany. Do obydwu zdarzeń wyjechał samochód Star.

Wypadek TIRa

W dniu 3 października 2016 roku o godz. 9.09 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania PSP w Krośnie do wypadku samochodu ciężarowego w miejscowości Tylawa. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy samochód ciężarowy w rowie który naczepą blokuje całą drogę nr 19. Kierowca jadąc ze Słowacji w kierunku Dukli stracił panowanie nad pojazdem otarł się o barierki z prawej strony a następnie uderzył w barierki z lewej strony wpadając do rowu. Do działań wyjechał samochód Star 244.

Czytaj także na Krosno112 (kliknij)

Manewry TYLAWA 2016

W dniu 24 września 2016 roku o godz.10.00 rozpoczęły się w Tylawie ćwiczenia jednostek OSP z terenu Gminy Dukla. Rozpoczęcie odbyło się zbiórką wszystkich jednostek na placu przed naszą remizą. Po odprawie dowódców zastępy poszczególnych OSP czekały w gotowości do działań. Założeniem ćwiczeń było jak w roku ubiegłym przepompowywanie wody na dużą odległość w terenie górzystym za pomocą sprzętu jaki jednostki posiadają. W ćwiczeniach brały udział jednostki OSP: Tylawy, Równego, Dukli, Iwli, Mszany, Barwinka, Łęk Dukielskich, Wietrzna, Głojsc oraz Bieszczadzka grupa GOPR. Całym ćwiczeniom przyglądał się oraz podsumował przedstawiciel PSP z Krosna oraz Zarząd Gminny OSP RP w Dukli. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy grillu na wspólnej kiełbasce.

Więcej na Krosno112(kliknij)

Więcej zdjęć tutaj(kliknij)

GALERIA
 

Nieszczęśliwy Wypadek w m.Lipowica

W dniu 17 września 2016 roku o godz. 14.03 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania PSP w Krośnie do wypadku w m. Lipowca gdzie podczas wykonywania prac leśnych ciągnik przewrócił się i przygniótł mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce ok. 2 km od zabudowań w trudnodostępnym terenie. Ze względu na trudny teren do zdarzenia wyjechał samochód Land Rover. W działaniach brały udział: OSP Dukla, OSP Tylawa, Policja, 2 karetki Pogotowia, GOPR, Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie.

Więcej o wypadku na stronach: Krosno112(kliknij)TerazKrosno(kliknij), Polskie służby(kliknij)

Dożynki Tylawa 2016

W dniu 15 sierpnia 2016 roku w naszej Parafii odbyły się Dożynki Parafialne. Po mszy św. cała uroczystość odbyła się przy domu ludowym w Tylawie. Nasi druhowie wraz z pocztem sztandarowym brali udział tej uroczystości oraz czuwali nad porządkiem podczas świętowania przy domu ludowym.

Wyścig kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich

W dniu 14 sierpnia 2016 roku wspólnie z OSP Iwla, OSP Dukla, OSP Równe, OSP Wietrzno i OSP Jasionka braliśmy udział w zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego o Puchar Uzdrowisk Karpackich. Do zabezpieczenia dróg wyjechał samochód Star, Land Rover i dwa motocykle Honda.

Więcej na TerazKrosno(kliknij)

GALERIA