Aktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Aktualności

MTB Wietrzno 2016

W dniu 23 kwietnia 2016 roku braliśmy udział w zabezpieczeniu wyścigu rowerowego we Wietrznie. Do zabezpieczenia wyjechały motocykle Honda 5 szt i Land Rover. Nad bezpieczeństwem całego wyścigu czuwały jednostki: OSP Tylawa, OSP Iwla, OSP Wietrzno, OSP Równe, OSP Łęki Dukielskie.


GALERIA

Święta Wielkanocne 2016

Tradycyjnie jak co roku w Kościele Parafialnym w Tylawie strażacy z OSP Tylawa, OSP Zyndranowa, OSP Mszana, OSP Barwinek pełnili Wartę przy Bożym Grobie. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 wszyscy strażacy uczestniczyli w Procesji Rezurekcyjnej i Mszy Świętej którą odprawił Ksiądz Proboszcz Janusz Dudziak. Po Mszy Świętej Proboszcz zaprosił wszystkich strażaków na święcone jajko i złożył życzenia świąteczne oraz podziękował za służbę przy Bożym Grobie.

GALERIA

Turniej halowej piłki nożnej w Iwli

W dniu 6 lutego w Iwli odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej drużyn OSP z terenu gminy Dukla. Do udziału w turnieju zgłosiło się trzy drużyny: OSP Tylawa, OSP Iwla, OSP Głojsce. Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - OSP Głojsce

II miejsce – OSP Iwla

III miejsce – OSP Tylawa

Śmiertelny wypadek w Tylawie

W dniu 11.01.2016 roku o godz. 17.01 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania PSP w Krośnie do wypadku gdzie doszło do potrącenia osoby pieszej przez samochód ciężarowy. Niestety nie udało się uratować osoby która została potrącona i poniosła śmierć na miejscu. W działaniach brały udział jednostki: JRG Krosno, OSP Tylawa (Star i Land Rover), OSP Dukla, Policja i Pogotowie.

Więcej o wypadku na stronach Krosno112(kliknij tutaj) i TerazKrosno(kliknij tutaj)

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2016

W dniu 9 stycznia 2016 roku o godz. 17.00 odbyło się w naszej jednostce zebranie sprawozdawczo-wyborcze. W zebraniu wzięli udział: Komendant Miejski PSP w Krośnie st.bryg.mgr inż. Krzysztof Korzec. Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dukli dh Andrzej Ukleja, Przewodniczący Gminnej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP dh Jarosław Gniady, Radny Gminy Dukla Bohdan Gocz, Ks. Proboszcz Janusz Dudziak, sołtys Tylawy Grzegorz Jadach, Dyrektor Zespołu Szkół w Tylawie Aleksander Kosior. Sprawozdanie z działalności przedstawił - dh Łukasz Bauer, finansowe - dh Jolanta Szwast, komisji rewizyjnej - dh Łukasz Król. Zarząd OSP za okres sprawozdawczy otrzymał jednogłośnie absolutorium. Podczas zebrania wybrano nowy zarząd OSP i Komisję Rewizyjną. Wybrany Zarząd ukonstytuował się następująco:

Prezes - dh Stanisław Bauer

Viceprezes-Naczelnik - dh Łukasz Bauer

I Viceprezes - dh Jarosław Zima

II Viceprezes - dh Tomasz Fijałkowski

Zastępca Naczelnika - dh Michał Hryneńko

Skarbnik - dh Justyna Frankiewicz

Sekretarz - dh Michał Bauer

Kronikarz - dh Justyna Frankiewicz

Gospodarz - dh Adam Bauer

 

Komisja Rewizyjna ukonstytuowała się następująco:

Przewodniczący - dh Piotr Jurowski

Viceprzewodniczący - dh Dariusz Michalak

Sekretarz - dh Tomasz Sysak

 

Podczas zebrania była okazja wręczyć odznaczenia Wzorowego Strażaka oraz za wysługę lat.

Odznaką Wzorowego Strażaka zostali odznaczeni:

Król Łukasz s.Stanisława

Bauer Michał s. Jana

Sysak Tomasz s. Zygmunta

Szwast Jolanta c.Jerzega

Frankiewicz Justyna c.Bronisława

 

Odznaką za wysługę lat odznaczeni zostali:

5 lat

Bauer Michał, Sysak Tomasz, Bukowczyk Mateusz

10 lat

Bąk Mariusz

15 lat

Jurowski Piotr, Koczwara Marek

GALERIA

Usunięcie drzewa

W dniu 23 grudnia 2015 roku o godz. 13.36 Dyżurny Stanowiska Kierowania w Krośnie zadysponował naszą jednostkę do usunięcia drzewa które groziło przewróceniem się na drogę międzynarodową nr 19 w miejscowości Tylawa w rejonie góry Dziurdz. Zwisające drzewo zostało ścięte i usunięte z drogi. Do zdarzenia wyjechał samochód Star.

Kalendarz na rok 2016