Aktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Aktualności

Potrącenie pieszych w m. Trzciana

W dniu 28.11.2015 roku o godz.15.09 Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Krośnie zadysponował naszą jednostkę do wypadku drogowego gdzie doszło do potrącenia dwóch osób w rejonie skrzyżowania dróg Zawadka Rymanowska-Trzciana w Miejscowości Trzciana. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala w Krośnie. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. W działaniach brały udział:
-2 Karetki Pogotowia
-JRG Krosno
-OSP Tylawa
-OSP Dukla
-Policja

Manewry Tylawa 2015

W dniu 17.10.2015r. w miejscowości Tylawa odbyły się manewry, w których brało udział blisko 90 strażaków z gminy Dukla. Ćwiczenia były prowadzone w trudnym, górskim i leśnym terenie. Celem ćwiczeń było ugaszenie pożaru lasu oraz ewakuacja osób poszkodowanych z pomocą GOPR Dukla. Z naszej jednostki w ćwiczeniach brał udział samochód Star 244, Land Rover oraz Quad. Ćwiczenia zostały przeprowadzone pod bacznym okiem obserwatorów z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz Zarządów Powiatowego i Gminnego ZOSP RP oraz przedstawicieli Urzędu Gminy Dukla.Po zakończeniu manewrów został wszyscy uczestnicy spotkali się na wspólnej kiełbasce.

Siły i środki biorące udział w akcji

- OSP TYLWA - STAR, LAND ROVER, QUAD
- OSP BARWINEK - STAR
- OSP DUKLA - MERCEDES, RENAULT
- OSP GŁOJSCE - STAR
- OSP ŁĘKI DUKIELSKIE - MAGIRUS
- OSP IWLA - LUBLIN
- OSP JASIONKA - LIAZ
- OSP MSZANA - ŻUK
- OSP RÓWNE - MAN, RENAULT
- OSP WIETRZNO - STAR
- OSP ZYNDRANOWA - UAZ
- JRG KROSNO / KM PSP KROSNO - MERCEDES, SKODA
- GOPR BIESZCZADY – NISSAN, QUAD

GALERIA

Fot. Gabriela Zima

Bieg na Cergowską 2015

W dniu 20 września 2015 roku odbył się kolejny Bieg na Cergowską. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali druhowie z jednostek: OSP Tylawa, OSP Dukla, OSP Iwla, OSP Równe oraz trzy patrole Policji. Z naszej jednostki do zabezpieczenia wyjechał samochód Land Rover i dwa motocykle Honda.

Nieznana substancja

W dniu 15 września 2015 roku o godz. 20.03 nasza jednostka została zadysponowana do zabezpieczenia i oświetlenia miejsca zdarzenia na rzece Jasiołka w miejscowości Tylawa. W tym miejscu znajdowała się rozsypana substancja niewiadomego pochodzenia. W celu sprawdzenia czy nie doszło do skażenia środowiska została ściągnięta specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego z JRG Leżańsk. Na miejscu pracował również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie, zastęp z JRG Krosno i Policja. Z naszej jednostki do zdarzenia wyjechał samochód Land Rover i Star.

Zawody na Słowacji 2015

W dniu 5 września 2015 roku braliśmy udział w zawodach sportowo- pożarniczych na Słowacji w Vyšným Mirošovie. Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowych odbyła się ceremonia poświęcenia dwóch samochodów pożarniczych które dostała jednostka DHZ Vyšný Mirošov.

GALERIA

Gniazda szerszeni

W dniu 4 września 2015 roku o godz.16.07 wyjechaliśmy do usunięcia dwóch gniazd szerszeni w miejscowości Tylawa. Gniazda znajdowały się w budynku mieszkalnym na strychu. Do zdarzenia wyjechał samochód Land Rover.

 

Plama oleju na DK 19

W dniu 31 sierpnia 2015 roku o godz. 21.50 Stanowisko Kierowania PSP w Krośnie zadysponowało naszą jednostkę do zabezpieczenia i neutralizacji plamy oleju na drodze z Tylawy do Lipowicy. W działaniach brały udział jednostki: OSP Tylawa, OSP Dukla-2 zastępy, OSP Barwinek, PSP Krosno-2 zastępy oraz Policja.